Dijakinje nižje stopnje Slovenske gimnazije so v četrtek, 20. 4., v Innsbrucku osvojile 3. mesto na državnem prvenstvu v košarki. V malem finalu so premagale Štajerke.

Na 37. državnem prvenstu so dijakinje nižje stopnje tekmovanje v tirolskem glavnem mestu končale na 3. mestu. Za avstrijski finale so se košarkarice Slovenske gimnazije kvalificirale po zmagi na koroškem deželnem šolskem prvenstvu pred mesecem dni. Na večdnevnem avstrijskem prvenstvu so dijakinje morale v polfinalu kloniti pred košarkašicami iz Nižje Avstrije, ki so navsezadnje osvojile naslov avstrijskih prvakinj. V malem finalu so slovenske košarkarice prepričljivo premagale nasprotnice iz Štajerske in si zagotovile 3. mesto. Dekliško ekipo sta spremljala profesorja Štefan Hribar in Marcell Smolej.