V parlamentu jih je sprejela poslanka Zelenih Olga Voglauer: Podjunski upokojenci v dunajskem parlamentu

Za Društvo upokojencev (DU) Podjuna s predsednico Helko Mlinar na čelu je znano, da skrbi za razvejano ponudbo za svojih več kot 360 članic in članov. Ta dejavnost sega od literarnih večerov domačih avtorjev, med njimi Stanka Wakouniga in Hanzeja Wutteja, pa do romanj in uživanja v vodi Moravskih toplic. 
Članice in člani DU Podjuna z državno poslanko Olgo Voglauer v plenarni sejni sobi avstrijskega parlamenta na Dunaju.

Na začetku junija letos pa so podjunski upokojenci napolnili Sienčnikov avtobus in se podali na Dunaj, kjer jih je v parlamentu sprejela poslanka Olga Voglauer in jim predstavila prostore, v katerih se kujejo avstrijski zakoni in se radi prepirajo poslanke in poslanci. Izlet je organizirala Irmi Raschun skupaj s Pepco Sienčnik, sicer pa je bil več kot samo »podjunsko parlamentarno zasedanje«. Poleg parlamenta so obiskali tudi dunajski Naschmarkt, Spanische Hofreitschule in Prater, kjer so Dunaj občudovali celo z največjega dunajskega kolesa.

Iz rubrike Dogodki preberite tudi