04aug(aug 4)11:0008sep(sep 8)22:00Tinje - Poletna glasbena delavnica za zborovske pevke, pevce in soliste: THE SOUL OF MOTOWN(august 4) 11:00 - (september 8) 22:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

19aug(aug 19)10:0024sep(sep 24)21:00Tinje - Mojstrski tečaj petja(august 19) 10:00 - (september 24) 21:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

01sep10:00Bilčovs - Praznik krompirja10:00 Bilčovski vaški trg

01sep12:0013:00Pliberk - Oddaja »Čestitamo in pozdravljamo« s Pliberškega jormaka12:00 - 13:00 Svaveja uta

01sepAll DayŽelezna Kapla - Praznik Copple Kaše(All Day: sunday)

02sep16:00Pliberk - Ansambel Rosa16:00 Svaveja uta

02sep16:00Pliberk - Ansambel Rosa16:00 Svaveja uta

03sep17:00Dravograd - Kvalifikacije za Evropsko žensko prvenstvo v nogometu: Slovenija-Kosovo17:00 športni center Dravograd

06sep18:00Bistrica v Rožu - Kultfešta18:00 kulturna dvorana Bistrica v Rožu, Bistrica v Rožu

06sep18:00Celovec - Arte e Cultura – Kärnten/Friuli 201918:00 Evropska hiša

06sep19:00Celovec - Bluesbreakers19:00 Grajsko dvorišče

06sep19:00Rožek - Gustav Januš: »SLIKE DNEVA / ČEZ ROB«19:00 galerija Šikoronja, Galerieweg 5, 9232 Rožek

06sep20:00Šentjanž - BALIŠ - 11° - Tourfinale 201920:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

07sepAll DayŽelezna Kapla - Praznik Copple Kaše(All Day: saturday) Griesplatz, Železna Kapla

07sep7:30Dobrač - Čezmejno srečanje na Dobraču7:30 Dobrač, Dobrač, Dobrač

07sep17:30Šentprimož - Bom dIA, IA!17:30 župnišče Šentprimož, Šentprimož

08sepAll DayŽelezna Kapla - PRAZNIK MARIJINEGA ROJSTVA - MALA GOSPOJNICA – romarski dan pri Devici Mariji v Trnju v Železni Kapli(All Day: sunday) cerkev pri Devici Mariji v Trnju

08sep8:00Lobnik - Po poteh Johana, Gašperja in Lenarta8:00 pri Prušniku v Lobniku

08sep8:45Rute na Ločami - Žegen8:45 Rute nad Ločami, Rute nad Ločami, Rute nad Ločami

08sep10:00Celovec - For Forest - The Unending Attraction of Nature10:00 Celovški stadion

08sep10:00Šentjanž - Farni praznik10:00 farna cerkev Šentjanž, Šentjanž

08sep11:00Svetna vas - Odprtje razstave11:00 galerija Walker (grad Ebenau)

12sep19:00Vetrinj - Koncertni večer: Anja Maurer, Kyung Lee19:00 samostan, arkadno dvorišče, Vetrinj, samostan, arkadno dvorišče

13sep(sep 13)14:0015(sep 15)17:00Tinje - Kiparstvo s kamnom za začetnike in napredujoče14:00 - 17:00 (15) Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

13sep18:00Tinje - Odprtje tinjskega FORUMa18:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

13sep20:00Bilčovs - ROŽ´n ROCK 201920:00 pri gasilskem domu Bilčovs, Bilčovs

14sep6:00Slovenija - Južnokoroško romarsko potovanje na Dolenjsko6:00

14sep6:00Slovenija - Strokovni izlet čebelarjev v Slovenijo6:00

14sep9:00Beljak - Koroški pokal v smučarskih skokih in v nordijski kombinaciji9:00 Zahomc

14sep9:30Tinje - Zdravilna moč občutkov9:30 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

14sep11:00Žvabek - Srečanje harmonikašev v sklopu praznika ajde11:00 Gostilna Hafner v Gornji vasi

14sep13:30Šmihel - Odprtje čebeljega pašnika in motivacijske grede13:30 pri krožišču ob športni areni

14sep17:30Bilčovs - Dalmatinska fešta17:30 pri gasilskem domu Bilčovs, Bilčovs

14sep19:00Ščede pri Reki - Od pesmi do pesmi, od srca do srca: kvartet NOMOS19:00 podružniška cerkev Ščedem pri Reki

15sep8:00Sv. Hema pri Globasnici - Rozalsko žegnanje, maše ob 8 in 8.45, ob 10 pri izkopaninah in ob 11 nemška maša8:00 Sveta Hema

15sep11:00Žvabek - Praznik ajde pri Hafnerju11:00 Gostilna Hafner v Gornji vasi

15sep11:00Lepena - Suhe avbe11:00 Vinklnova domačija

15sep14:00Šmihel - Vaški praznik14:00 Davidov travnik, Šmihel, Šmihel

16sep18:00Celovec - Manj znani Slovenci-glasbeniki tostran in onstran državnih meja v minulem času v besedi, sliki in zvoku18:00 Tischlerjeva dvorana, Mohorjeva hiša, Celovec

16sep19:00Tinje - SLIKARJEVO ISKANJE SMISLA: Lojze Čemažar19:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

17sep0:00Celovec - FESTIVAL PELZVERKEHR: Moved by Voice (Irena Tomažin Zagoričnik)0:00

17sep9:0011:00Tinje - Računalniški tečaj za upokojence9:00 - 11:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

18sep18:00Celovec - Drago Štoka: Moj svet med Krasom in morjem18:00 Mohorjeva knjigarna, 10.-Oktober-Straße 27, 9020 Celovec

19sep18:00Celovec - Otvoritev nove sezone in predstavitev programa v Kammerlichtspiele v Celovcu18:00 Jazzclub Kammerlichtspiele, Adlergasse 1, 9020 Celovec

19sep19:00Tinje - SLIKARJEVO ISKANJE SMISLA: Lojze Čemažar19:00

20sep11:00Dobrla vas - Odprtje »Hiše Jožef« koroške Caritas11:00 Campus Ad Fontes

20sep18:00Trata pri Glinjah - 130 let Hranilnica in Posojilnica Glinje18:00 pri Cingelcu na Trati, Trata, pri Cingelcu na Trati

20sep18:30Gradec - Marko Sosič18:30 Štajerska deželna knjižnica, Kalchberggasse 2, Gradec

20sep19:00Žitara vas - Poletni tabor19:00 kulturni dom KUMST, Žitara vas, Žitara vas

20sep19:00Železna Kapla - Razstava klekljanih izdelkov »VELIKO MALO PISANO IN ČIPKA19:00 farna dvorana Železna Kapla, 9135 Železna Kapla

20sep20:00Sele - Zadnji POLjUB Poletja20:00 farni dom, Sele, farni dom

21sep9:0015:00Tinje - O branju in zlasti pisanju - kreativna delavnica pisanja9:00 - 15:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

21sep17:00Šentjanž - Slavnostna prireditev ob 70 letnici obstoja ŠD Šentjanž17:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

21sep20:00Pliberk - Andrej Šifrer z ansamblom Mali oglasi20:00 Kulturni dom Pliberk, Velikovška cesta 10, 9150 Pliberk

21sep20:00Pliberk - Andrej Šifrer z ansamblom Mali oglasi20:00 Kulturni dom Pliberk, Velikovška cesta 10, 9150 Pliberk

22sep9:30Žitara vas - 16. Žitrajski vinski praznik9:30 Žitara vas

24sep18:00Dunaj - Litva - Avstrija18:00 Slovenski inštitut na Dunaju, Hanuschgasse 3, Stiege 4, 1. Stock, Top 1046

25sep20:00Šentjanž - Čudežna terapija. Wunderübung (Daniel Glattauer)20:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

26sep19:00Dunaj - Zhao Shanjun | Tonia Kos | Timotej Kosovinc19:00 Albert Hall, Albertgasse 35, 1080 Dunaj, Dunaj

27sep14:0018:00Tinje - Ustvarjati z jesenskim naravnim materialom14:00 - 18:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

27sep18:00Šentprimož - RADOVAN GOBEC | Mati Slovenija, tvoji smo sinovi,18:00 Kulturni dom Danica, Šentprimož 44, 9122 Šentprimož

27sep18:30Bilčovs - Metka in Janko18:30 pri Miklavžu, Bilčovs, pri Miklavžu

27sep19:30Šentjanž - Pojdimo vezat kosti / Komm, schnüren wir die Knochen: Cvetka Lipuš19:30 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

28sep9:00Tinje - To lahko naredim sam. Montessori pedagogika9:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

28sep16:00Šmihel - Odprtje vinoteke David - degustacija vin v novem ambientu: »Vino sreča umetnost«16:00 Šmihel 1

28sep17:00Bilčovs - Metka in Janko17:00 pri Miklavžu, Bilčovs, pri Miklavžu

28sep18:00Šentjanž - kakajček - Štiri črne mravljice18:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

28sep20:30Šentkandolf pri Kotmari vasi - Veselica Gorjancev20:30

29sep11:30Celovec - Nedelja narodov 2019 – premostititi kar ločuje11:30 celovška stolnica

30sep16:00Celovec - Jezik – kultura – izročilo: slavistične raziskave na Koroškem16:00 Univerza v Celovcu

30sep18:00Pliberk - UMETNOST, NJENE ZGODBE IN JAZ18:00 Muzej Wernerja Berga

30sep18:00Celovec - Kurja juhica18:00 Tischlerjeva dvorana, Mohorjeva hiša, Celovec

30sep19:00Dunaj - »Naš Dunaj« – Lev Detela - poklon in zahvala19:00 Slovenski inštitut na Dunaju, Hanuschgasse 3, Stiege 4, 1. Stock, Top 1046

X