V celovškem plezalnem centru Boulderama je minuli vikend bilo avstrijsko državno prvenstvo v športnem plezanju. Član športnega društva Šentjanž Nicolai Užnik (22) je tudi letos osvojil naslov državnega prvaka v balvanskem plezanju. V napetem finalu je obranil uspeh iz lanskega leta.

Finale je bil dvoboj med Nicolaiem Užnikom in Jakobom Schubertom (32). Lokalni matador Užnik, ki je tudi evropski prvak v balvanskem plezanju, je na koncu odločil dvoboj sebi v prid in je tako ponovno avstrijski prvak.

»Sem zelo olajšan, ker kvalifikacija in polfinale nista potekala tako, kot sem si želel, morda zato, ker sem si v domači dvorani sam ustvaril preveč pritiska. V finalu sem lahko užival, vzdušje je bilo genialno. Zelo se veselim, že lani je bil naslov državnega prvaka cool, da sem ga osvojil pred domačo publiko, mi pa pomeni še veliko več,« se je uspeha veselil Nicolai Užnik.

Med tekmovalci je bil tudi Nicolaiev mlajši brat Timo Užnik (17), ki je osvojil odlično 10. mesto.