Prva dva gola je letos dal goleador Darijo Biščan. Proti Treibachu se je pokazal nov SAK. Na prvo tekmo novega branilca Darka Zeca pa SAK zaradi korone še čaka.

SAK je v prvi letošnji tekmi premagal SK Treibach s 5:3, pri čemer je vodil že 4:0. Odlična prva tekma »novega SAK« povzroča trenerju Goranu Joliču po eni strani veselje, po drugi pa tudi skrb, da bi igralci zmage ne precenjevali.

Jolić: »Igrali smo res kompaktno in zrelo, kljub temu take prijateljske tekme ne smemo precenjevati.«

V prvi tekmi proti Treibachu je moral SAK nastopiti brez novega libera Darka Zeca (bolan, korona), ostali pa so opravili svojo nalogo zelo dobro. Bomber Biščan je v prvih 20 minutah poskrbel za prva dva gola. Od jesenske poškodbe ni bilo več kaj videti.

V drugem polčasu je igralo nekaj mladih od amaterske ekipe (Adnan Suljič in Jure Juršič) ter tudi starejša amaterja Jure Loboda in Dejan Podbrežnik, ki bosta letos pri amaterjih skrbela za stabilnost.

V celoti gledano se je predstavil novi SAK zelo samozavestno. Pet novih igralcev je skrbelo za nov veter v ekipi. Tudi novi vratar Domen Mrežar je zapustil dober vtis. Kdo bo glavni vratar, se bo izkazalo v pripravljalnih tekmah.

SAK bi to soboto moral igrati z Metlovo, ki pa je odpovedala tekmo, tako da SAK išče novega tekmeca.

SAK – SK Treibach 5:3 (2:0)

1:0 Biščan (15.), 2:0 Biščan (20./11-m), 3:0 Sredojevič (3:0), 4:0 Loboda (60.) 4:1 Käfer (61.), 4:2 Vaschauner (70.), 5:2 Gajič (81.), 5:3 Kerhe (82.)

POSTAVA SAK: Mrežar, Gajič, Mitrovič, Aleksič, Lausegger, Vukovič; Sredijevič, Sadnek, Lupar, Svetlozar, Biščan; II. polčas: Aineter, Vidmar, Podbrežnik, Loboda, Suljič, Juršič

Prvenstvo se bo za SAK pričelo  prej kot načrtovano. Že v soboto, 5. marca, (14:00) bo SAK odigral preostalo tekmo jesenskega dela doma proti vodečemu Dellachu, teden navrh, 12. marca, pa je prvi krog vigrednega prvenstva proti SV Feldkirchen. Poleg prvenstva je SAK tudi še v pokalu, kjer igra v četrfinalu zadnjih 8 klubov v Rothenturnu (19. aprila). Celovški zimski pokal pa je zaradi korone bil odpovedan.