
»Le pol sezone sem igral za Pliberk v regionalni ligi, ob vrnitvi v Rikarjo vas pa sem bil kapetan ekipe, ki se je prvič povzpela iz drugega v prvi razred. Trener je tedaj bil Jože Fera,« pravi Gomernik, ki je pred 20 leti začel s svojim mizarskim podjetjem, ko je bil primoran zaradi strgane križne vezi prenehati z nogometom. Lansko leto je prevzel funkcijo predsednika. Pred njim je nogometnemu društvu skoraj 30 let predsedoval Joza Habernik. Ob prevzemu funkcije je Gomernik lani napovedal, da želi ne le on, temveč celoten klub več dvojezičnosti in da se nameravajo včlaniti v Slovensko športno zvezo. Besedam so pred tednom dni sledila dejanja. »Že pri domači Europeadi 2022 na Koroškem je bila želja tu, da bi se včlanili. Zdaj pa se je to končno uresničilo,« pravi Gomernik. Nogometno društvo v Rikarji vasi se je izoblikovalo iz binkoštnega turnirja, ki ga društvo prireja vse do danes. Nogometaši iz Rikarje vasi so trenutno sedmi v podligi zahod. »Naš cilj je kot pri vseh ekipah vključiti čim več mladih domačih igralcev. V društvu pa imamo tudi tri mladinske ekipe deklet, ki se dobro razvijajo. Mislim, da bomo že kmalu imeli spet zelo dobro žensko ekipo,« pravi Gomernik.
Igramo na našem majhnem igrišču in proti prvim na lestvici vedno dobro igramo. Zato mislim, da bomo tekmo proti drugouvrščenemu odločili zase.
V minuli tekmi je proti Globasnici sedel prvič na klopi naš novi trener Matthias Maierhofer. Globasnica je kompaktna ekipa in bo proti prvemu iztržila točko
Selani so letos v zelo dobri formi. Mislim, da bodo to formo tudi obdržali in na domačih tleh spet slavili zmago.
Ekipi iz Železne Kaple bi želel podvig v podligo, da bi spet igrali proti njim. Ta tekma je vedno pritegnila gledalce.
Žitara vas letos nima enostavne sezone. Na derbiju s Sinčo vasjo, ki je prva, pa jim bo uspelo dobiti eno točko.
Iz rubrike Šport preberite tudi