V soboto, 8. 1., je bilo za košarkaše KOŠ-a na sporedu najkrajše gostovanje, saj so varovanci Roka Heiligsteina prvo tekmo v letošnjem letu igrali v domači dvorani proti mestnemu rivalu Wörthersee Piraten. Derbiji imajo svoja pravila in se od navadnih tekem razlikujejo. To je bil tudi razlog, da je bila dvorana napolnjena s 300 navijačicami in navijači obeh taborov. Tekma se je bolje začela za košarkaše Wörthersee Piraten. Po slabem prvem polčasu, v katerem so KOŠ-evci zaostali za enajst točk, so se v dobri tretji četrtini priborili na dve točki razlike. V razburljivi zadnji četrtini so Pirati uspeli obdržati prednost in zmagali s 77:71. Trener Rok Heiligstein s tekmo ni bil zadovoljen, saj ekipa ni igrala tako, kakor zna. Omenil je predvsem delo v defenzivi in tudi dejstvo, da so na tekmi zgrešili preveč odprtih metov in metov izpod koša in dodal, da si na taki tekmi, na derbiju, toliko napak na smeš privoščiti. Tekma članic v prvi avstrijski ligi proti ekipi BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg, ki naj bi bila v nedeljo, pa je bila odpovedana.