Odbojka: Sebastian Sablatnig bo ostal pri Dobljanih

V minuli številki Novic smo poročali, da imajo odbojkarji iz Doba le še šest igralcev. Ta teden pa so se tem šestim pridružili še trije novi perspektivni igralci.
Poleg Sebastiana Sablatniga (v sredini), ki je leta 2020 maturiral na Slovenski gimnaziji, bosta za Dob od naslednje sezone igrala tudi Sebastianov reprezentančni kolega Tobias Reinstadler (desno) in Johannes Miggitsch (levo).

En obraz je domačim navijačem in navijačicam že znan – namreč obraz Sebastiana Sablatniga, ki je že lani igral za Dobljane in kaže, da ni prepričal le publike, temveč tudi šport­nega direktorja Martina Micheua. Ta je povedal, da bodo potrebovali vsaj 12 igralcev do začetka sezone. Drugi dve novi pridobitvi Doba pa sta 19-letni Tobias Reinstadler, ki je prej igral za ekipo Sport­union St. Pölten, in 18-letni Johannes Miggitsch, ki je prej igral za VBK Klagenfurt. Sebastian Sablatnig in Tobias Reinstadler sta bila v torek vpoklicana v avstrijsko člansko reprezentanco, s katero se bosta v naslednjih tednih pripravljala z izbrano vrsto najboljših 16 avstrijskih igralcev v gradiščanskem Steinbrunnu. Prva tekma bo 7./8. junija v Luksemburgu. Višek pa bo za avstrijske reprezentante domači turnir, ki bo od 27. do 29. junija v spodnjeavstrijskem Amstettnu. Dotlej pa bo verjetno tudi znano, kdo bodo še drugi novi igralci, ki bodo naslednje leto nosili dres Doba.

Iz rubrike Šport preberite tudi