Minulo soboto so članice KOŠ-a premagale nasprotnice z Dunaja in s tem praznovale prvo zmago v prvi avstrijski ligi. Člani KOŠ-a pa so po treh zaporednih zmagah utrpeli proti Mistelbachu prvi poraz v rednem delu v drugi avstrijski ligi.

Po 32 porazih so članice KOŠ-a slavile prvo zmago v najvišji avstrijski ligi. Z zmago so na lestvici oddale zadnje mesto nasprotni ekipi Vienna United. Na prvi pogled zelo tesen izid je v resnici zaslužena zmaga za članice. V celotni tekmi varovanke trenerja Jake Šiberleta namreč niso niti za trenutek zaostajale za nasprotinicami. Članice KOŠ-a so se deloma od nasprotnic oddaljile za deset točk, tekmice z Dunaja pa so se šele proti koncu tekme nevarno približale slovenskim košarkaricam. Priigrana prednost prve četrtine je zadostovala za nestrpno pričakovani uspeh. Kapetanka Alina Seher in igralka članic Lena Weissenbrunner sta bili po tekmi nadvse zadovoljni in dejali, da jim ta uspeh daje dodatno motivacijo za treninge in naslednje tekme.

Prvi poraz za člane

V drugi avstrijski košarkarski ligi so člani v soboto na domačih tleh v Šentpetru igrali za članicami. V borbeni in zelo hitri tekmi so podlegli ekipi Mistelbach Mustangs. Obe ekipi sta bili po prvih treh tekmah neporaženi. Po izenačenem prvem polčasu so drugo polovico gostje začeli bolje in na koncu slavili zmago s 87:96. V tekmi se je v drugi četrtini na stegnu poškodoval standardni igralec Tim Huber. Kako dolgo ne bo mogel igrati, ni jasno.