Iz tedna v teden se kopičijo razveseljive novice slovenskih košarkarjev z vrst KOŠ-a Celovec. Tokrat so mladi košarkarji tudi na mednarodnem parketu opozorili nase. Na tekmovanju United World Games so se kar tri ekipe KOŠ-a uvrstile med najboljše tri.

tretjeurvščena ekipa u16

V Celovcu so se prejšnji konec tedna končale United World Games, igre mladih, kjer je v različnih športih, kot so nogomet, košarka, odbojka, rugby, hokej na travi, tenis, odbojka na mivki in še nekatere druge discipline (vsega skupaj je bilo trinajstih različnih športnih panog) tekmovalo okrog 6000 mladih športnikov iz Evrope, Severne Amerike in Afrike. Po dvoletni prekinitvi so igre potekale med 16. in 19. junijem v Celovcu in njegovi okolici. Po začetku leta 2005 se je mednarodno tekmovanje, ki poteka pod okriljem organizacije UNESCO,  razvilo v eno največjih športnih prireditev mladih v Evropi. Cilj je bil prikazati športnicam in športnikom, kaj vse športno ponuja Celovec. Izjemen uspeh so slavili košarkarji starostne skupine do 16 let, ki so premagali vso svetovno konkurenco in se kronali z naslovom prvaka. Ekipa starostne skupine do 19 let je osvojila drugo mesto. Košarkarji starostne skupine do 12 let so osvojili tretje mesto, igralci starostne skupine do 15 let pa peto mesto. Tekmovanja so predvajali tudi preko spleta. Tako se končuje nadvse uspešna  sezona in to ne le za podmladek KOŠ-a, saj je tudi članska ekipa dosegla svoj sezonski uspeh – uvrstitev v končnico druge avstrijske lige. Tam so varovanci trenerja Roka Heiligsteina v osmini finala podlegli kasnejšemu prvaku ekipi Lopoca Panthers Fürstenfeld.