
Letošnji Otroški dan je potekal okoli selske cerkve in se začel s sveto mašo, ki sta jo darovala Jože Markowitz, duhovni asistent Katoliške otroške mladine, ter krški škof Jože Marketz. Na prireditvi je sodelovalo več kot 300 otrok, ki so lahko ustvarjali na približno 22 stojnicah raznih društev. Otroci so risali, izdelovali umetnine iz lesa ter se preizkušali v različnih spretnostih. Lovec Tadej Čertov je poskrbel za stojnico, kjer so otroci lahko preverili svojo natančnost pri streljanju s puško. Na stojnici dobrodelnega društva IniciativAngola sta Katarina Mischkulnig in Katja Križnar skupaj z otroki ustvarjali afriška glasbila.
Glavna organizatorka dogodka je bila Andreja Lepuschitz (58), referentka Katoliške otroške mladine, ki je Otroški dan prvič organizirala že leta 1986 prav v Selah. Letos je zanjo dogodek predstavljal prav poseben mejnik – bil je že 30., ki ga je organizirala s pomočjo številnih sodelavcev in prostovoljcev. Tema letošnjega dneva je bila »Mi smo na poti«. »Otroci, ki so nekoč obiskovali Otroški dan, danes prihajajo s svojimi otroki,« pripoveduje Lepuschitz. Sama se še vedno živo spominja svojega prvega Otroškega dneva, ki se ga je udeležila kot šestletna deklica – in kot pravi, se je takrat veliko prepevalo. Tudi letos so se dogodku pridružile Novice z novinarsko delavnico. Na njihovi stojnici so otroci z velikim veseljem ustvarjali svoj lasten časopis. V njem so odgovarjali na različna vprašanja – nekaj njihovih odgovorov objavljamo tukaj.
Doma sem v Rožeku. Moj najljubši predmet v šoli je matematika. Zelena je moja najljubša barva, mačka pa najljubša žival. Najraje jem špagete. Moj najljubši učitelj je Marco Koller. Miran, Kevin in Paul so moji najboljši prijatelji. Skupaj radi igramo nogomet. Ko bom velik, bom postal inštalater.
Iz rubrike Otroci preberite tudi