Otroški dan v Selah: Smeh in navdušenje v Selah

Priljubljeni Otroški dan v organizaciji Katoliške otroške mladine je bil letos 29. maja v Selah. Ena od 22 postaj so bile tudi Novice z novinarsko stojnico in seveda del tega pisanega dneva.
Jože Markowitz, duhovni asistent Katoliške otroške mladine, ter krški škof Jože Marketz z otroki po sveti maši.

Letošnji Otroški dan je potekal okoli selske cerkve in se začel s sveto mašo, ki sta jo darovala Jože Markowitz, duhovni asistent Katoliške otroške mladine, ter krški škof Jože Marketz. Na prireditvi je sodelovalo več kot 300 otrok, ki so lahko ustvarjali na pri­bližno 22 stojnicah raznih društev. Otroci so risali, izdelovali umetnine iz lesa ter se preizkušali v različnih spretnostih. Lovec Tadej Čertov je poskrbel za stojnico, kjer so otroci lahko preverili svojo natančnost pri streljanju s puško. Na stojnici dobrodelnega društva IniciativAngola sta Katarina Mischkulnig in Katja Križnar skupaj z otroki ustvarjali afriška glasbila. 

Glavna organizatorka dogodka je bila Andreja Lepuschitz (58), referentka Katoliške otroške mladine, ki je Otroški dan prvič organizirala že leta 1986 prav v Selah. Letos je zanjo dogodek predstavljal prav poseben mejnik – bil je že 30., ki ga je organizirala s pomočjo številnih sodelavcev in prostovoljcev. Tema letošnjega dneva je bila »Mi smo na poti«. »Otroci, ki so nekoč obiskovali Otroški dan, danes prihajajo s svojimi otroki,« pripoveduje Lepuschitz. Sama se še vedno živo spominja svojega prvega Otroškega dneva, ki se ga je udeležila kot šestletna deklica – in kot pravi, se je takrat veliko prepevalo. Tudi letos so se dogodku pridružile Novice z novinarsko delavnico. Na njihovi stojnici so otroci z velikim veseljem ustvarjali svoj lasten časopis. V njem so odgovarjali na različna vprašanja – nekaj njihovih odgovorov objavljamo tukaj.

Valentina Müller(7)

Doma sem v Šentožboltu. V šoli imam najraje matematiko. Moja najljubša barva je rožnata. Najraje jem špagete, Alina je moja najboljša prijateljica. Skupaj radi igrava nogomet. Moj hobi je telovadba. Ko bom velika, bom policistka.

Paul Pirker-Frühauf(14)

Doma sem v Rožeku. Moj najljubši predmet v šoli je matematika. Zelena je moja najljubša barva, mačka pa najljubša žival. Najraje jem špagete. Moj najljubši učitelj je Marco Koller. Miran, Kevin in Paul so moji najboljši prijatelji. Skupaj radi igramo nogomet. Ko bom velik, bom postal inštalater.

Emely Pichler(10)

Doma sem v Podgori. V šoli imam najraje matematiko in nemščino. Moja najljubša žival je mačka Simba. Najraje jem pico. S prijateljicami Sarah, Hannah in Ello se rade igramo. Ko bom velika, bom mehaničarka.

Kai Stranner(9)

Doma sem v Bačah ob Baškem jezeru. V šoli imam najraje telovadbo. Moja najljubša učiteljica je gospa Sticker. Moja najljubša barva je modra, najljubša žival pa zajček. V prostem času rad skačem na trampolinu. Ko bom velik, bom umetnik stekla.

Julia Kelih(10)

Doma sem v Selah. V šoli imam rada matematiko, moja najljubša učiteljica je Andreja Škof. S prijateljico Mijo radi pleševa, to je tudi moj hobi. Rada jem pico. Kar se tiče živali, imam rada mačke in pse. Ko bom velika, bom vrtnarica.

Lea Sadjak(9)

Prihajam iz Globasnice. V šoli imam najraje matematiko. Vijoličasta je moja najljubša barva. Rada imam vse živali. S prijateljico Darjo si radi greva na živce. Moj hobi je tenis. Doma imam mucko Minki. Ko bom velika, bom zdravnica za živali.

Marina Dovjak(8)

Živim v Selah. V šoli imam najraje telovadbo. Moja najljubša barva je ‘kuntapunt’. Pišiji so moje najljubše živali. Najraje jem nutello. Moj hobi je plezanje. Ko bom velika, bom vrtnarica.

Lina-Marie Nedved(9)

Prihajam iz Pliberka. V šoli imam najraje nemščino. Moja najljubša barva je modra, rada imam konje. Rada jem solato in rezance. S prijateljico Sofijo se radi sprehajava, igrava in govoriva. Rada igram odbojko, kitaro in plešem hip-hop. Rada bi postala učiteljica.

Livia Marzano(10)

Doma sem v Nonči vasi. Moj najljubši predmet je telovadba, najljubša barva pa vijoličasta. Najraje jem juho od bice in pico. Med učiteljicami je najboljša Sabrina Božič. Moji hobiji so tek na smučeh, odbojka in klavir. Ko bom velika, bom učiteljica.

Lija Skubin(8)

Živim v Selah. V šoli imam najraje telovadbo. Moja najljubša barva je vijoličasta. Rada imam muce, zajčke in kokoši. Rada jem pico in sladoled. Z najboljšo prijateljico Marino radi plezava. Ko bom velika, bom zdravnica.

Sebastian Kranner-Ogris(11)

Živim v Podgori pri Borovljah. V šoli imam najraje biologijo. Moja najljubša barva je modra. Najraje jem solato. S prijateljem Rafaelom se rada igrava. Ko bom velik, bom kmet. Moja domača žival je mačka Luna.

Dana Reumiller(4)

Doma sem v Kotmari vasi. Moja najljubša barva je oranžna. Rada pojem. Rada jem vse, kar mami skuha. Moja najljubša žival je mucka. S prijateljico Emo se radi gugava na gugalnici. Ko bom velika, bom princeska.

Maria Gröblacher(8)

Živim v Podgorjah v Rožu. V šoli rada berem. Moja najljubša barva je modra, mačke so moje najljubše živali. Najraje jem špagete. S prijateljicami Alino in Johanno se rade igramo. Moj hobi je plesanje. Ko bom velika, bom postala učiteljica.

Dejan Dovjak(6)

Prihajam iz Sel. Moj najljubši predmet je telovadba, najljubša barva pa rdeča. Najraje jem pohane kalamare. S prijateljem Gregorjem rada igrava namizni tenis. Moj hobi je nogomet. Ko bom velik, bom nogometaš.

Iz rubrike Otroci preberite tudi