Pred 50 leti so zaključili glavno šolo v Dobrli vasi

Konec septembra so se v mesariji Čebul v Globasnici srečali nekdanji šolarji glavne šole Dobrla vas, ki so zaključni, četrti razred obiskovali v šolskem letu 1974/1975.
Z leve: Johann Greiner, Jozej Haschej, Benno Kraut (razrednik), Hubert Pajantschitsch, Fritz Čebul, Jakej Kert, Hubert Kordesch, Meinhard Ažman, Erwin Smolnik, Karl Krauland, Erich Starz, Albert Verdel, Johann Wutte, Josef Messner in Robert Smrečnik

Idejo za srečanje so imeli nekdanji sošolci Fric Čebul, Jakej Kert in Jozej Haschej, ki so tudi organizirali dogodek in poiskali naslove nekdanjih sošolk in sošolcev. Zbrali so se v mesariji Frica Čebula, ki jo danes s pomočjo družine vodi njegov sin. V prijetnem in sproščenem vzdušju so obujali spomine na šolske dni, pogovor pa je tekel tudi o življenjskih in poklicnih poteh posameznikov. Gostitelj Fric Čebul je zbrane razvajal z odlično svinjsko pečenko. V razredu je bilo tedaj 25 fantov, saj sta bila v letniku zaradi večjega števila otrok ločena razreda – eden za deklice, drugi za fante. Srečanja se je udeležilo 19 nekdanjih učencev; nekateri so bili odsotni zaradi bolezni ali večje razdalje – eden od njih namreč živi v Lihtenštajnu. Dva sta se na srečanje pripeljala z Dunaja. Dva sošolca, Hubert Konečnik in Leo Sturm, pa sta žal že pokojna.

Srečanja se je udeležil tudi razrednik Benno Kraut. »Imam zelo prijetne spomine na šolski čas v dobrolski glavni šoli. Tudi učitelj Benno Kraut je bil mlad in zagnan ter nas je dobro razumel. Sklenili smo, da bomo srečanje ponovili čez pet let,« je povedal Jozej Haschej.

Iz rubrike Slovenci preberite tudi