
Na Humcu je pevce pozdravil pliberški dekan Ivan Olip. Povedal je, da so matjaževci v cerkvi zadnjič nastopili pred več kot dvajsetimi leti, ko so zbirali sredstva za obnovo orgel. Po koncertu v Šmihelu so povabili še na pijačo. Predsednik MoPZ Kralj Matjaž Adrijan Mandl je poudaril, da želijo Matjaževci s petjem slovenskih Marijinih pesmi ohraniti običaj ter širiti slovensko besedo in jezik skozi pesem. Zbor namerava tudi prihodnje leto pripraviti koncert v dveh drugih cerkvah in tako nadaljevati s tradicijo. Če bo vreme dopuščalo, pa bodo 4. julija pripravili kresovanje pri Vietrniku pod Peco ob godu Cirila in Metoda. Matjaževce čaka še jesenski koncert 16. oktobra v ljudski šoli v Šmihelu, kjer bodo nastopili skupaj s tamburaši iz Šentjanža in zborom iz Litije. V zboru prepeva enajst pevcev, novih članov pa bodo veseli kadarkoli.
Iz rubrike Kultura preberite tudi