
Na sporedu sobotnega kongresa pa so bile tudi volitve kandidatk in kandidatov Zelenih za letošnje državnozborske volitve v nedeljo, 29. septembra. Na zvezni listi kandidirajo na prvih štirih mestih namestnik zveznega kanclerja Werner Kogler, ministrici Gewessler in Alma Zadić, ki sta na kongresu prejeli največ glasov (vsaka 98,5 %), ter klubska šefica Sigrid Maurer. Takoj za njo kandidira na 5. mestu Olga Voglau-er, nekdanja občinska svetnica EL Bilčovs. Med prvimi kandidati je sicer dosegla najmanj glasov (73,5 %). Poleg tega čakajo koroški Zeleni pod njenim vodstvom še vedno na boljše čase. Njene možnosti za ponovno izvolitev v dunajski parlament pa so kljub temu zelo dobre.
V primeru, da bi bila spet izvoljena, bi to pomenilo, da že tretjič prihaja parlamentarec/parlamentarka iz vrst EL, izvoljen/a na listi Zelenih. Kot prvi je bil leta 1986 izvoljen Karel Smolle in si pridobil velike zasluge, kar potrjujejo tudi zgodovinarji.
Zasluge si je v minulem mandatu pridobila tudi Olga Voglauer, še posebej glede manjšinskih medijev in finančnih podpor. Ali bo to možno v novem mandatu, pa je več kot odprto – sploh če Zeleni ne bi bili več v vladi.
Iz rubrike Komentar preberite tudi