Olgi Voglauer se obeta ponovna izvolitev

Minulo soboto so Zeleni imeli kongres. Bil je v znamenju trenutno najbolj bleščeče »zelene zvezde« – ministrice Leonore Gewessler. S svojim pristankom na zakon o renaturalizaciji v Bruslju je sicer hudo razburila ljudsko stranko ÖVP, koalicijskega partnerja Zelenih, v očeh zagovornikov zaščite okolja pa je s svojo odločitvijo postala prava svetnica. Pri tem so reakcije ljudske stranke, milo rečeno, izredno polemične in neseriozne.

Na sporedu sobotnega kongresa pa so bile tudi volitve kandidatk in kandidatov Zelenih za letošnje državnozborske volitve v nedeljo, 29. septembra. Na zvezni listi kandidirajo na prvih štirih mestih namestnik zveznega kanclerja Werner Kogler, ministrici Gewessler in Alma Zadić, ki sta na kongresu prejeli največ glasov (vsaka 98,5 %), ter klubska šefica Sigrid Maurer. Takoj za njo kandidira na 5. mestu Olga Voglau-er, nekdanja občinska svetnica EL Bilčovs. Med prvimi kandidati je sicer dosegla najmanj glasov (73,5 %). Poleg tega čakajo koroški Zeleni pod njenim vodstvom še vedno na boljše čase. Njene možnosti za ponovno izvolitev v dunajski parlament pa so kljub temu zelo dobre.   

V primeru, da bi bila spet izvoljena, bi to pomenilo, da že tretjič prihaja parlamentarec/parlamentarka iz vrst EL, izvoljen/a na listi Zelenih. Kot prvi je bil leta 1986 izvoljen Karel Smolle in si pridobil velike zasluge, kar potrjujejo tudi zgodovinarji.

Zasluge si je v minulem mandatu pridobila tudi Olga Voglauer, še posebej glede manjšinskih medijev in finančnih podpor. Ali bo to možno v novem mandatu, pa je več kot odprto – sploh če Zeleni ne bi bili več v vladi.  

Iz rubrike Komentar preberite tudi