Na deželnem prvenstvu v alpskem smučanju so tekmovalke in tekmovalci ZG in ZRG za Slovence ponovno dosegli neverjetne uspehe. Nastopili smo v štirih kategorijah 10- do 14- letnih. V vsaki kategoriji se je pomerilo okoli 60 najboljših koroških smučark in smučarjev. Naša dekliška ekipa kategorije mlajše deklice Lara Vodovnik (3.C), Liza Žagar (4.A), Tamina Oraže (4.D) je z zelo podobnimi in izvrstnimi časi (46,23 s, 46,39 s, 46,53 s) osvojila naslov koroških prvakinj. V posameznem seštevku so zasedle odlična mesta 5, 6 in 7.

Luka Kovač (2.B) pa je v kategoriji cicibani zaostajal le 8 stotink sekunde za zmagovalcem in si s tem osvojil naslov koroškega podprvaka. Skupno z Niklasom Kaltenbacherjem (1.A), ki je zasedel lepo 21. mesto, se je uvrstil v ekipi Celovec na bronasto 3. mesto.

Naša najmlajša tekmovalka Lena Olip (1.A) je dosegla sijajno 5. mesto, z ekipo Celovec pa je osvojila 4. mesto. Gregor Kušej (4.A) je v kategoriji mlajši dečki dosegel odlično 4. mesto, njegovi sotekmovalci iz Slovenske gimnazije so bili Luka Olip (4.C), Marjan Ogris-Martič (2.D) in Noa Sabotnik (3.C). Kot ekipa so se uvrstili na dobro 5. mesto med dvanajstimi ekipami. Škoda le, da lanskoletni koroški prvak Maks Žagar (4.A) letos iz zdravstvenih razlogov ni mogel braniti svojega naslova. Želimo mu čimprejšnje okrevanje!

Zelo ponosni smo na dijakinje in dijake, ki so ob šolskem vsakdanu aktivni na raznih področjih. Velika pohvala velja staršem, trenerjem, društvom. Od kulture do fizkulture – vsepovsod so mladi izredno zagnani in ustvarjalni. Veselimo se uspehov naše mladine!