01may10:30Nonča vas - Dan fitnesa na Komlju10:30 cerkveni trg Nonča vas

01may19:30Globasnica - Globaški kulturni dnevi 2019: KULINARIKA ZA DUŠO IN TELO (presented by Kvintet Donet)19:30 arheološki muzej Globasnica, Globasnica 111, 9142 Globasnica

03may0:00Dunaj - Slovenski večer0:00 inštitut za slavistiko, stari AKH

03may20:00Dobrla vas - Voxon A-cappella Festival20:00 JUFA arena Pliberk

04may9:0018:00Tinje - Kreativna delavnica pisanja9:00 - 18:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

04may15:00Loče pri Šentilju - Odkritje spomenika Janezu Sumperju15:00 farna cerkev Loče, Loče

04may17:30Bilčovs - Materinska proslava17:30 ljudska šola Bilčovs, Bilčovs 44, 9072 Bilčovs

04may18:30Velikovec - Vigredni koncert18:30 Kulturna dvorana Lipa, 2.-Maistraße 10

04may19:00Obirsko - Materinska proslava19:00 gostilna Kovač, Franz Haderlap, Ebriach/Obirsko 150, 9135 Železna Kapla

05may12:00Globasnica - SREČANJE DU PODJUNA OB MATERINSKEM DNEVU12:00 pri Šteklu, gostilna Hudl

05may14:30Šentjakob - Srečanje otroških in mladinskih zborov14:30 farovž Šentjakob, Šentjakob 31, 9184 Šentjakob

07may14:30Črneče - Spominska svečanost v spomin ruskim vojnim ujetnikom14:30 Črneče

07may16:00Dunaj - Grum na Dunaju16:00 1010, Teinfaltstr. 4

07may18:30Celovec - Zgodbe iz izgnanstva18:30 knjigarna Haček, Paulitschgasse 5-7, 9020 Celovec

07may19:00Celovec - KLAVIRSKI VEČER učencev Slovenske GŠ dežele Koroške19:00 Tischlerjeva dvorana, Mohorjeva hiša, Celovec

08may18:00Celovec - Knjige mojega življenja: Ljudmila Novak18:00 Mohorjeva knjigarna, 10.-Oktober-Straße 27, 9020 Celovec

08may20:00Šentjanž - Venera v krznu (David Ives)20:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

09may19:30Kotmara vas - Dati življenju več smisla19:30 farna dvorana Kotmara vas

09may20:00Pliberk - Peepshow20:00 Muzej Wernerja Berga

10may10:00Šentjanž - Finisaža razstave Stefana Reichmanna: JEPA in UMAN SEE10:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

10may15:00Celovec - Pokončna drža – parkur za demokratični fitnes15:00 Evropski park

10may18:30Potrna - MEJE SO MOJ ZAPOR18:30 Pavlova hiša, Potrna (Laafeld)

10may19:00Krastal - Svet podob19:00 Einöde pri Beljaku

10may19:00Šentjakob - ENAKOPRAVNO DRUG Z DRUGIM19:00 glavni trg Šentjakob

10may19:30Železna Kapla - Rudi Benétik: Onkraj nesmisla (nove skulpture in kolaži)19:30 galerija Vprega, Galerija Vprega, Glavni trg 8-9, 9135 Železna Kapla

10may20:00Celovec - Predstavitev brošure »Pliberški mit«20:00 Klub SMO, Spengergasse 7, 9020 Celovec

10may20:00Pliberk - Peepshow20:00 Muzej Wernerja Berga

10may20:00Celovec - Shakespeares sämtliche Werke... leicht gekürzt20:00 Jazzclub Kammerlichtspiele, Adlergasse 1, 9020 Celovec

10may20:00Zahmoec - Bivaži pr' Zili20:00 u Šiše, Zahomec 1, 9613 Ziljska Bistrica

10may20:00Dobrla vas - Večer pesmi20:00 Kulturni dom Dobrla vas, Bleiburgerstr. 6, 9141 Dobrla vas

10may20:30Železna Kapla - #kralji ulice – bistvo je očem nevidno20:30 farna dvorana Železna Kapla, 9135 Železna Kapla

11may0:00Pliberk - Demonstracija Iniciative proti ustaškim in nacističnim srečanjem na Koroškem0:00 glavni trg Pliberka, Pliberk

11may18:00Sele - Materinska proslava18:00 farni dom, Sele, farni dom

11may18:30Šentjanž - Benefični koncert18:30 farna cerkev Šentjanž, Šentjanž

11may20:00Celovec - Anja Smolnik Trio20:00 Kamot - Kolodvorska cesta 16

11may20:00Žitara vas - Vigredni koncert20:00 kulturni dom KUMST, Žitara vas, Žitara vas

11may20:00Pliberk - Začetek (An)beginn20:00 Kulturni dom Pliberk, Velikovška cesta 10, 9150 Pliberk

11may20:30Železna Kapla - Lovski ples20:30 gostilna Podobnik, Bela 157, 9135 Železna Kapla

12may16:30Železna Kapla - #kralji ulice – bistvo je očem nevidno16:30 farna dvorana Železna Kapla, 9135 Železna Kapla

13may10:00Celovec - VIGREDNI KNJIŽNI BAZAR Slovenske študijske knjižnice10:00 Mladinski dom, Mikschallee 4, 9020 Celovec

13may18:00Dunaj - Vloga Slovenije in Avstrije v EU18:00 Slovenski inštitut na Dunaju, Hanuschgasse 3, Stiege 4, 1. Stock, Top 1046

14may10:00Celovec - VIGREDNI KNJIŽNI BAZAR Slovenske študijske knjižnice10:00 Mladinski dom, Mikschallee 4, 9020 Celovec

14may18:30Celovec - Gedichte vom Karst / Pesmi s Krasa /Poesie dalcarso18:30 knjigarna Haček, Paulitschgasse 5-7, 9020 Celovec

14may19:00Pliberk - Christoph Klimke bere Ernsta Barlacha19:00 Muzej Wernerja Berga

14may19:30Pliberk - Šolska akademija SLOG: DOMA IN PO SVETU19:30 Kulturni dom Pliberk, Velikovška cesta 10, 9150 Pliberk

16may11:30Celovec - Prireditev ob svetovnem dnevu čebel11:30 Slovenska Gimnazija

16may18:30Trata - Popotnik po Rožu - kulturnozgodovinski turistični vodnik po Rožu18:30 pri Cingelcu na Trati, Trata, pri Cingelcu na Trati

16may19:00Celovec - Gustav19:00 Tischlerjeva dvorana, Mohorjeva hiša, Celovec

16may19:30Pliberk - Petelinji zajtrk (Feri Lainšček)19:30 Kulturni dom Pliberk, Velikovška cesta 10, 9150 Pliberk

16may20:00Tinje - Literatura in nostalgija na vrtu20:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

16may20:00Pliberk - Karen Asatrian & Armenian Spirit20:00 gostilna Breznik / Altes Brauhaus, Hauptplatz 9, Pliberk

17may10:00Lipa pri Vrbi - 13. kmečka tržnica v Lipi10:00 Ljudska šola Lipa ob Vrbi

17may14:00Bilčovs - Otvoritev izobraževalnega centra občine Bilčovs14:00 izobraževalni center Bilčovs

17may16:00Vipolže - Umetnost v Brdih: Aigerim Beken & Peter Kollarz16:00 kmetija MORO, Vipolže 62

17may19:00Šentjanž - VULNERABLE PUBLICITY - Nino Strohecker19:00 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

17may19:00Tinje - Simbolika zgodovinskih števil 8 in 919:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

17may19:30Celovec - Antigone19:30 Mestno gledališče Celovec

18may10:00Pliberk - »Za prepoved ustaških in nacističnih srečanj«10:00 Bründelweg

18may14:00Šmihel - Sodobni pomen gozda14:00 farna dvorana Šmihel, Šmihel

18may15:00Ravne na Koroškem - Hoja po žerjavici na Šrotneku15:00 na Šrotneku

18may17:00Greifenburg - Spomin na žrtve nacionalsocializma v Zgornji dravski dolini17:00 železniška postaja Greifenburg

18may20:00Celovec - Shakespeares sämtliche Werke... leicht gekürzt20:00 Jazzclub Kammerlichtspiele, Adlergasse 1, 9020 Celovec

19may8:30Loče - Družinska maša8:30 farna cerkev Loče, Loče

20may18:30Celovec - STARŠI V POGOVORU: »MAMIN jezik, očetov jezik in veliko več«18:30 javna dvojezična ljudska šola 24, Ebentalerstraße 24

20may19:00Dunaj - Stara in nova Avstrija v mišljenju in dejanjih Pariške mirovne konference19:00 Diplomatska akademija, Favoritenstraße 15A

21may18:00Dunaj - Manj znani Slovenci – glasbeniki tostran in onstran državnih meja v besedi, sliki in zvoku18:00 Slovenski inštitut na Dunaju, Hanuschgasse 3, Stiege 4, 1. Stock, Top 1046

22may9:00Tinje - Ljubiti pomeni: živeti za srečo drugih9:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

22may13:00Ljubelj - NEPOZABLJENI - NEZLOMLJENI – svečana predaja umetniške inštalacije Seijija Kimota13:00 Ljubelj sever

22may15:00Tinje - Kaj nam lahko sporoča sodobna umetnost?15:00 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

22may18:00Celovec - Prevarani sokoli18:00 Mohorjeva knjigarna, 10.-Oktober-Straße 27, 9020 Celovec

22may22:00Dobrla vas - »Preko izzivov do uspeha« - 11. poslovna konferenca v sklopu »Slovenska podjetnost kroži prek meja«22:00 Campus Ad Fontes

23may19:00Celovec - KOROŠKA – STOLETJE POD JEPO19:00 Tischlerjeva dvorana, Mohorjeva hiša, Celovec

23may19:30Tinje - Razstava citer z različnimi izvajalci19:30 Dom v Tinjah, Proštijska pot 1, Tinje

23may20:00Pliberk - Julian & Roman Wasserfuhr feat. Jörg Brinkmann20:00 gostilna Breznik / Altes Brauhaus, Hauptplatz 9, Pliberk

24may19:30Šentjanž - The Balkan Experience of Song and Ritual19:30 k&k Šentjanž, Šentjanž v Rožu 33, 9162 Šentjanž v Rožu

24may20:00Pliberk - Vlado Kreslin & Mali bogovi20:00 Kulturni dom Pliberk, Velikovška cesta 10, 9150 Pliberk

25may11:00Dobrla vas - 20 let otroški vrtec MAVRICA11:00 Kulturni dom Dobrla vas, Bleiburgerstr. 6, 9141 Dobrla vas

25may14:00Strpna vas - Divja zelišča na naš krožnik14:00 kmetija pri Tomažeju, Strpna vas 8, 9143 Šmihel

25may19:00Šentjakob v Rožu - Mladi talenti na orglah19:00 farna cerkev Šentjakob, Šentjakob 31

25may19:30Železna Kapla - Dekleta Smrtnik19:30 farna dvorana Železna Kapla, 9135 Železna Kapla

25may20:00Šentprimož - S pesmijo v poletje20:00 Kulturni dom Šentprimož

26may14:30Ločilo - koncert in branje14:30 pri Gamsu, Ločilo 4, 9587 Ričarja vas

26may16:00Železna Kapla - dekleta Smrtnik16:00 farna dvorana Železna Kapla, 9135 Železna Kapla

26may19:30Šmihel - Ženski pevski zbor Carmen manet19:30 farna cerkev, Šmihel, St. Michael/Šmihel 9a

29may0:00Pliberk - Las Migas0:00 gostilna Breznik / Altes Brauhaus, Hauptplatz 9, Pliberk

X